Баптистерій Сан-Джованні

Баптистерій Сан-Джованні

Баптистерій Сан-Джованні

Баптистерій Сан-Джованні

Баптистерій Сан-Джованні — найстаріша будівля у Флоренції. Найвеличніша церковна споруда виникло тут в шостому столітті нашої ери — його збудували на руїнах, що збереглися з часів Римської імперії. Баптистерій безліч разів реконструювався, але одне завжди залишалося недоторканним — його кругла форма.

Крім того, що Баптистерій з моменту закінчення будівництва носив звання Кафедрального собору Флоренції, в десятому столітті в ньому почав свою службу єпископат. Обряд святого таїнства в Баптистерії влаштовувався тільки двічі в рік, що означало величезну кількість бажаючих взяти участь. Дуже до речі прийшлася форма будівлі — щоб збільшити прохідність, в Баптистерії з’явилося три входи, кожен з яких прикрашають бронзові брами.

Внутрішнє оздоблення будівлі прикрашають візантійські мозаїки XIII—XIV століть, їх центральна фігура – Ісус Христос, на тлі картини Страшного суду. Тут також можна побачити гробницю антипапы Іоанна XXIII. Зовнішня обробка баптистерія вражає не менше – варто звернути увагу на південні ворота, зроблені Андреа Пізано, а також більш популярні, східні, створені Гіберті, в барельефных картинах з Нового Завіту. Останні з них ще називають «Брамою раю».
Сьогодні баптистерій Сан-Джованні входить в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.