Оазис Шебіка

Оазис Шебіка

Оазис Шебіка

Оазис Шебіка

Оазис Шебіка відносять до числа 10 найкрасивіших оазисів світу. Його оточують безплідні поля, гори і пустелі, а він на зло всім стихіям дзюрчить прохолодними струмками і дивує яскравою зеленню.

Шебіка – перший з гірських оазисів на відрізку шляху р. Таузера до кордону Алжиру. Розташований він біля самого підніжжя гори, і неможливо навіть уявити, що, пройшовши по вузькому проходу між двома величезними валунами, ти раптом побачиш справжнє диво. Тільки що кругом були голі камені, гарячий пісок і обпалюючий вітер, а тут справжній едем, гостинно дає прохолоду під покровом фінікових пальм і люб’язно пропонує зануритися в прісному озері. Тут б’є термальний джерело з температурою води + 23 градуси. Вода, стікаючи по невеликому гірському каньйону, утворює невеликий водоспад, під струменями якого так люблять плескатися туристи.

Колись тут було невелике поселення, зруйноване селевими потоками, і з тих пір життя в цих місцях завмерла. Єдині, хто її оживляють, – це туристи так «кіношники», для яких оазис став чудовою природною декорацією для фільму «Англійський пацієнт».