Палацова площа

Палацова площа

Палацова площа

Палацова площа

Палацова площа – центральна площа Санкт-Петербурга, повністю оточена старовинними будівлями, більшість з яких визнані важливими культурно-історичними пам’ятками. Сама площа також внесена в список Всесвітньої культурної спадщини, складається організацією ЮНЕСКО.

Палацова площа утворилася на початку вісімнадцятого століття. Спочатку вона називалася Адміралтейський луг, але в 1766 році площу перейменували в Палацову – на честь знаменитого Зимового палацу, чий південний фасад дивиться прямо на площу.

Крім Зимового палацу, в архітектурний ансамбль Двірцевій площі входять такі архітектурні пам’ятники, як будівлі Штабу гвардійського корпусу, Головний штаб і Тріумфальна арка. А в самому центрі площі височіє пам’ятник Вітчизняній війні 1812 року – Олександрівська колона.

Палацова площа – це справжнє серце північної столиці, з нею пов’язано величезна кількість подій російської історії. Сьогодні Палацова площа – найвідоміша і популярна пам’ятка Санкт-Петербурга. Тут проводяться паради на честь Дня міста, гуляются всі державні свята та проводяться концерти світових знаменитостей.