Собор Василя Блаженного

Собор Василя Блаженного

Собор Василя Блаженного

Собор Василя Блаженного

Собор Василя Блаженного (Собор Покрова Пресвятої Богородиці на Рву) – одна з найбільш знаменитих і знакових пам’яток міста Москви. Свою назву храм отримав на честь блаженного Василя, якого шанував сам Іван Грозний, похованого в XVI столітті біля Троїцької церкви, що стояла в ті часи на місці нинішнього собору.

Храм Василя Блаженного був побудований на Червоній площі в 1555-1561 роках, за традиційною версією, майстрами, яких звали Постник Яковлєв і Барма. За іншими версіями це був один чоловік – відомий псковський майстер Постник Яковлєв на прізвисько «Барма». Навколо собору і досі витає безліч легенд. Найвідоміша з них, яка говорить, що після побудови цар Іван IV наказав осліпити майстрів, щоб вони більше не змогли побудувати нічого схожого не знайшла свого підтвердження у істориків.

Храм Василя Блаженного, по суті, являє собою дев’ять церков на одному фундаменті. Собор збудований з цегли, досить рідко застосовується в ті часи для будівництва церков, і позбавлений явно вираженого фасаду: з якого боку до будівлі не підійдеш, здається, що саме ця сторона і є головна. Висота собору Василя Блаженного становить 65 метрів, аж до кінця XVI століття, він був найвищою будівлею Москви.

В даний час Покровський собор – філія Державного історичного музею. Входить в Список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Росії.