Єгипетський обеліск на площі Св. Петра

Єгипетський обеліск на площі Св. Петра

Єгипетський обеліск на площі Св. Петра

Єгипетський обеліск на площі Св. Петра

У центрі однієї з найвідоміших і найкрасивіших площ світу — на площі Святого Петра — знаходиться єгипетський обеліск, привезений в Рим в 37 році імператором Калігулою. Обеліск заввишки 25,5 метра виконаний з рожевого граніту.

Спочатку, цей обеліск, привезений з Єгипту, використовувався в цирку імператор, а потім був перенаправлений в Рим. Лише в 1586 році Папа Сикст V наказав його переставити архітектора Доменіко Фонтана. Він замінив золотий кулю, коли-то увінчує обеліск, на Хрест з шматочком Хреста Господнього. За переказами, в Золотому кулі перебував попіл імператора Цезаря.

Легенди свідчать, що у встановленні пам’ятника взяло участь близько 900 рабочик, 44 лебідки і 140 витривалих коней. У відповідальний момент підйому мотузки стали рватися і один із сміливців – капітан корабля Бреска з Сан-Ремо — наказав полити воду на мотузки для стягування. Таким чином, підйом був здійснений. Капітан удостоївся аудієнції у самого Папи і отримав привілей приносити пальмові гілки для Вербної неділі у Ватикан. Вважається, що нащадки капітана роблять це досі.