Воронцовський парк

Воронцовський парк

Воронцовський парк

Воронцовський парк

Багато державні діячі Російської Імперії дев’ятнадцятого століття мали свої резиденції в Криму, не став винятком і ясновельможний князь Михайло Семенович Воронцов, в честь якого і названо палац і парк навколо нього.

Місце для будівництва палацу і створення парку було вибрано дуже вдало – в результаті таланту архітекторів, будівельників, садівників Воронцовський палац і Воронцовський парк дивно гармонійно вписані в місцевість, адже розташовані вони біля підніжжя однієї з головних визначних пам’яток Криму – гори Ай-Петрі. Воронцовський палац гарний сам по собі багато в чому тому, що створений він у вельми оригінальному архітектурному стилі. Дух англійської зодчества, що витає в цих стінах, органічно додається елементами архітектури різних епох, і все це вдало вінчається мавританськими мотивами, що створює дивовижну суміш величі і гармонії.

Однак справжнім скарбом цього місця є Воронцовський парк. Створювався цей парк без малого тридцять років, та його батьком став Карл Антонович Кебах, талановитий німецький ботанік-садівник і головний садівник Південного берега Криму. І донині вражає неймовірно мальовничий і дуже доречний підбір рослин, так і сама планування парку захоплює своєю продуманістю і розумністю.

Можна без перебільшення сказати, що види Воронцовського парку – одні з кращих видів Криму. Більш того, парк є пам’яткою садово-паркового мистецтва. Парк велично шелестить своєю зеленню і взимку, і влітку, так і дзюрчання гірських потічків, наведених у Воронцовський парк за задумом творців, не замовкає ні на секунду. Варто так само згадати і дивно красиве проточне озеро у парку, який є домом для царствених білих лебедів.

Кращого місця для тих, хто хоче помилуватися спокійною та величною парковій природою, і придумати складно, а сам Воронцовський парк завдяки геніальній плануванні повний прихованих від поверхневого погляду пейзажів, і тому його можна і потрібно відвідувати неодноразово.