Віденська Державна опера

Віденська Державна опера

Віденська Державна опера

Віденська Державна опера

Віденську оперу, без всякого сумніву, можна назвати головною визначною пам’яткою Австрії та музичною столицею світу. Не можна перейнятися духом Вени, не відвідавши Віденську оперу – музичне серце Австрії і одну з головних визначних пам’яток.

Придворна опера існувала у Відні з 17 століття, але не мала власної сцени. Такого музичного місту просто необхідний був оперний театр, і в 1863 році було розпочато будівництво спеціальної будівлі для Віденської опери. У 1869 році 25 травня Віденська опера урочисто відкрилася оперою Моцарта «Дон Жуан». З 1920 року вона носить назву Віденської Державної опери. 12 березня 1945 року під час бомбардування Відня у вогні загинула велика частина будівлі, а разом з нею — декорації і костюми до більш ніж 120 оперних постановок. По закінченні війни довго велися запеклі суперечки, чи має сенс відновлювати будівлю у його колишньому вигляді. Зрештою, в 1955 році у Віденській державній опері знову залунала музика, і театр постав перед меломанами таким, наче полум’я війни не торкнулося його стін.

Будівля Опери дуже витончено і вишукано, особливо гарно воно вечорами, коли мармурові скульптури муз на фасаді здаються блискучими оперними дівами, осяяними вогнями рампи.

У Відні були вперше поставлені багато опери Глюка, Моцарта, «Фіделіо» Л. Бетховена. На чолі Віденської опери стояли багато видатні музиканти. З нею пов’язані імена Р. Малера, Г. фон Караяна, Р. Штрауса. На одну ніч у році Державна опера чарівним чином перетворюється у величезний бальний зал — тут проходить Віденський Оперний бал. І сам президент Австрії прихильно спостерігає, як під звуки чарівної музики по сяючому паркету бального залу у вихорі вальсу проносяться дами у вечірніх туалетах і кавалери у фраках.