Церква Святого Тита в Іракліоні

Церква Святого Тита в Іракліоні

Церква Святого Тита в Іракліоні

Церква Святого Тита в Іракліоні

Серед численних архітектурних пам’яток Іракліона однією з найбільш цікавих є розташована на головній міській площі церква Святого Тита. Храм отримав свою назву на честь першого єпископа Криту, який був послідовником однієї з учнів Христа – апостола Павла. З численних діянь Святого Тита жителі Криту особливо шанують зроблені ним кроки щодо створення на острові першої християнської громади.

Храм Святого Тита був побудований в 961 році візантійцями. В його архітектурі досить вдало і гармонійно поєднуються декоративні елементи східної та західної культур. У 1856 році церква отримала сильні пошкодження в результаті сильного землетрусу. Однак через 16 років, була повністю відновлена.

За довгу історію храму, в його стінах відображена історія численних завоювань острова. Спочатку православний храм в XVI столітті, під час венеціанського панування, був перетворений в кафедральний собор католицького архієпископа. У роки турецької окупації церква була переобладнана в мечеть Візир-Джамі. Серед головних святинь храму особливо почитаємо череп Святого Тита. Він був повернутий на Крит з Венеції в 1966 році.