Третьяковська галерея

Третьяковська галерея

Третьяковська галерея

Третьяковська галерея

Третьяковська галерея – великий музей мистецтва Росії. У 1856 році була заснована П. М. Третьяковим і була приватним зібранням, а в 1892 році галерею передали Москві разом з усією колекцією С. М. Третьякова.

У Третьяковській галереї представлені скульптури та графіки XVIII-XX століть, а також зборів російської живопису та давньоруської іконопису, що відносяться до того ж часу. Знаходиться галерея в будинку родини Третьякових.

У 1985 році Третьяковська галерея була об’єднана з Державної картинної галереєю, яка розташовувалася тоді на вулиці Кримський Вал, 10. Обидва музею були сформовані в один комплекс, назва якого знає кожен турист і місцевий житель – Державна Третьяковська галерея.

Основна будівля музею пережило в 1986 році реконструкцію. Архітекторами були Р. В. Астаф’єв, В. М. Виноградський і багато інших. Була виконана величезна робота, в 1989 році був створений новий комплекс, в якому зараз розміщується дитяча студія, інформаційний центр, конференц-зал, а також виставкові холи.

У 1917 році в колекції Третьяковської галереї було 4 тисячі творів, а через майже 60 років число перевалило за 50 тисяч.

У 1991 році галерея отримала звання — «Всеросійське музейне об’єднання «Державна Третьяковська галерея».