Стрілка Василівського острова

Стрілка Василівського острова

Стрілка Василівського острова

Стрілка Василівського острова

Стрілка Василівського острова ділить Неву на два рукави – Велику і Малу. Це один з открыточных видів Петербурга і один із символів міста.

План забудови Василівського острова розробляв Доменіко Трезіні в 1716-1720 роках. У цієї його частини повинні були селитися тільки багаті люди, тому вона активно забудовувалася палацами. Після будівлі Кунсткамери, Мытного двору і Дванадцяти колегій площа стала адміністративним, науковим і торговим центром міста.

У 1763 році за проектом Джакомо Кваренгі тут побудували головна будівля Академії наук. А в 1805 році Тома де Томон вписав в цей простір острова нова будівля Біржі в стилі античних храмів (воно зображено на російській банкноті номіналом 50 рублів). Вона стала центральною будівлею архітектурного ансамблю Стрілки. З 1940 року до недавнього часу в ній розташовувався Центральний військово-морський музей.

В радянський час на Стрілці з’явилася традиція: сюди приходять молодята і розбивають про причальну стінку пляшку шампанського в знак щасливого і довгого спільного плавання.