Старе місто Сіді-бу-Саїд

Старе місто Сіді-бу-Саїд

Старе місто Сіді-бу-Саїд

Старе місто Сіді-бу-Саїд

Сіді-бу-Саїд — мальовниче містечко, розташований в 17 кілометрах від міста Тунісу. Він стоїть на мальовничому пагорбі, що омивається хвилями Карфагенського затоки.

У місцевого населення місто Сіді Бу Саїд вже не викликає якихось особливих відчуттів. Справа в тому, що краса стала невід’ємною частиною повсякденного життя. Але численних туристів сюди приваблює дивовижна гра яскравих контрастів. Білосніжні стіни будиночків контрастують з пронизливим синім кольором віконних наличників, віконних ставень і різьблених решіток. Складається, що село являє собою величезне полотно. І не даремно тут черпали натхнення художники Поль Клеї, Огюст Маке і Олександр Рубцов.

З 1915 року влада заборонила змінювати що-небудь у вигляді будівель. Тому сучасний Сіді-Бу-Саїд одночасно й архаїчна. Архітектура повністю повторює традиційний стиль стародавніх арабських сіл, при цьому декоративне оздоблення будівель схоже на картини художників-модерністів. Кожен, хто приїхав сюди хоча б ненадовго, буде вражений цією дивовижною атмосферою. Тут відчувається емоційний підйом. Тут створюється відчуття перебування в неймовірному, фантастичному світі.