Станція метро Арбатська Арбатсько-Покровської лінії

Станція метро Арбатська Арбатсько-Покровської лінії

Станція метро Арбатська Арбатсько-Покровської лінії

Станція метро Арбатська Арбатсько-Покровської лінії

«Арбатська» — станція Арбатсько-Покровської лінії Московського метрополітену. Розташована між станціями «Площа Революції» і «Смоленська». Конструкція станції — пилонная трехсводчатая глибокого закладення.

Відкрита 5 квітня 1953 року в складі ділянки «Площа Революції» — «Київська». Станція має статус виявленого об’єкта культурної спадщини. Назву отримала по вулиці Арбат, як і однойменна станція Філевської лінії.

Станція входить до складу найбільшого в Москві пересадочного вузла і має переходи на станції: «Бібліотека імені Леніна» Сокольницької лінії, «Олександрівський сад» Філевської лінії і «Боровицкая» Серпуховско-Тимірязєвської лінії.

Біля станції один власний наземний вестибюль (західний). Спочатку вестибюль був у вигляді окремої будівлі, яке стояло в центрі кварталу між Воздвиженкою, Знаменкой, Арбатській площею і Хрестовоздвиженським провулком, в 100 м від наземного павільйону станції «Арбатська» Філевської лінії. Арочні входи-виходи розташовувалися на фасаді в бік Арбатській площі. Вестибюль був побудований у вигляді трипрольотні тріумфальної арки.

При будівництві нової будівлі Генерального Штабу Міністерства оборони у 1980-х роках вестибюль опинився в його атріумі. Старі виходи були закриті, новий вхід був вбудований в будівлю Генштабу з боку вулиці Воздвиженка. Наземний вестибюль станції є виявленим об’єктом культурної спадщини.

Вестибюль складається з двох прямокутних залів — касового та ескалаторного. Звід ескалаторного зали спирається на чотири взаємно перетинаються параболічні арки. На стіні навпроти ескалаторної арки спочатку був встановлений ростовий портрет В. В. Сталіна, виконаний Р. В. Опришко в техніці флорентійської мозаїки з використанням яшми і порфіру. У 1955 році мозаїка була розібрана за рішенням Радянського уряду.