Скульптурна композиція Пєта

Скульптурна композиція Пєта

Скульптурна композиція Пєта

Скульптурна композиція Пєта

П’єта — це скульптурна композиція, що зображує Богоматір з лежить у неї на колінах тілом Христа. Вона тужить над тілом Спасителя. Скульптура, створена великим Мікеланджело на рубежі XV-XVI століть, стала символом творчої зрілості митця і одним із символів початку епохи Високого Відродження.

Мікеланджело отримав замовлення на створення статуї практично відразу після прибуття в Рим в 1496 р. , Замовником був кардинал Жан Билэр, який так і не побачив роботу художника — скульптура була завершена близько 1500 року, через два роки після смерті кардинала. Незважаючи на те, що під час роботи над зображенням скорботної Богоматері Мікеланджело було всього 25 років, витонченість і витонченість ліній і точно передане емоційний стан свідчать про початок творчої зрілості майстра. Скульптура й донині стоїть в соборі Св. Петра, в капелі Діви Марії.

Ця мармурова композиція не тільки стала одним із знакових творів молодого Мікеланджело в раннеримский період творчості, але ще й ознаменувала собою початок Високого Відродження. Досі вона залишається пам’ятником повної зрілості художнього таланту, вражаючи дивовижною пластикою, людяністю створених образів і філігранним майстерністю. П’єта — одне з найвідоміших творів у скарбниці світового мистецтва.