Скульптура Волга у підстави Ростральної колони

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>
У Стародавньому Римі існував звичай: на честь морських перемог зводили тріумфальні колони, прикрашені рострами (носами) ворожих кораблів. У Петербурзі Ростральні колони були споруджені в 1810 році за проектом французького архітектора Тома де тому вона. У підстави колон з’явилися алегоричні скульптури, які уособлюють чотири російські річки: Неву і Волхов, Дніпро і Волгу.

Сам Тома де Томон писав, що «база кожної колони прикрашена величезними фігурами, що символізують божества моря і комерції». Однак таке раціональне пояснення не дуже сподобалося поважної петербурзькій публіці. Набагато романтичніше виглядало порівняння з великими російськими річками, воно і закріпилася в історії.

Волгу уособлює струнка жіноча постать. Вона грунтовні, масивна, навіть трохи важка. Обличчя її серйозно, без натяку на будь-який прояв легковажності. Однак Волгу по-іншому важко й уявити: повноводна ріка-трудівниця, річка-годувальниця – вона і повинна виглядати сильною і впевненою в собі.

Скульптура виконана з білого пудостского каменю (вапняк добували на річці Пудость в Гатчині). Автором проекту був сам Тома де Томон, а ось втілив його в камені каменотес Самсон Суханов, простий вологодський селянин-самоучка, який володів великим художнім талантом.