Скляна майстерня Мурано

Скляна майстерня Мурано

Скляна майстерня Мурано

Скляна майстерня Мурано

У майстерні, розташованої на острові Мурано (одному з островів Венеціанської лагуни), можна своїми очима побачити, як склодув виготовляє легендарне муранське скло, а також дізнатися більше про це старовинне мистецтво. Майстерня знаходиться на північному сході острова, на перетині вулиць Calle Briati і Calle Marco da Murano.

Основна піч у майстерні працює цілодобово, температура в ній досягає 1200 градусів за Цельсієм. Увечері в піч поміщається спеціальний склад з піску, соди і поташу. Вранці ця суміш стає м’якою масою оранжевого кольору. Такий помаранчевий колір обумовлений високою температурою.

Поступово суміш охолоджується і твердне і набуває прозорість, тобто остаточно перетворюється в скло. Основна складність полягає в тому, що склодувам дана всього пара хвилин (поки колір скла помаранчевий), щоб зробити виріб. Двічі в піч для нагріву його вже не опускають, інакше всі деталі, які майстер виконав, розплавляться.

Донині у світі немає жодної школи, де навчають стекольному справі. Це ремесло передається з IX століття з покоління в покоління, від батька до сина. Так зберігаються родові таємниці. За легендою, у скляних майстернях немає жодного вікна, щоб ніхто не міг підглянути, як працює склодув. Однак у туристів на екскурсії така можливість є.