Празька Лорета

Празька Лорета

Празька Лорета

Празька Лорета

В італійському місті Лорето існує храм, збудований над Святий Хатиною, де жила Діва Марія у Назареті. За назвою міста хатину стали називати Лоретой і почали будувати подібні споруди по всій Європі. На початку XVII століття Лорета з’явилася і в Празі.

У 1626 році з ініціативи Катерини Бенинья з Лобковіц архітектор Орсі починає будівництво празької Святий хатини. Це місце стало популярним серед віруючих, сюди стікалися паломники практично з усієї Європи. Надалі навколо Святої хатини з’явився цілий комплекс будівель, і вона виявилася укритої з усіх боків, як перлина в раковині. У XVIII столітті з боку східної галереї комплексу з’явився прекрасний фасад, прикрашений вежею з дзвонами. Їх подарував Лорето багатий купець за чудесне зцілення своєї дочки. 30 дзвонів і дзвіночків кожен наступний годину відзначають своїм передзвоном.

Сьогодні Лорета відома своєю унікальною скарбницею, де зберігаються дари паломників і шанувальників Лоретанській Богородиці. Найцінніший експонат – це алмазна дароносиця, іменована «Празьке сонце». Це прекрасне ювелірний витвір у формі сонця, прикрашене діамантами в кількості 6222 штук, сяючим, як небесне світило. На жаль, війни і революції не пощадили колекцію скарбниці: частина була розграбована, частина – націоналізована. Сьогодні монахи Ордену капуцинів намагаються повернути втрачені скарби.