Площа Святого Петра

Площа Святого Петра

Площа Святого Петра

Площа Святого Петра

Площа Святого Петра – чудове творіння знаменитого архітектора Джана Лоренцо Берніні. Це справжній архітектурний шедевр, створення якої почалося в XVII столітті. За задумом автора проекту, ця величезна площа 340 метрів завдовжки і 240 метрів шириною повинна була стати центром зборів католиків зі всього світу.

Розташована у східній межі Святого міста, площа Св. Петра оточена двома мальовничими колонадами з чотирьох рядів доричних колон. У цій грандіозній колонаді 284 колони, над якими встановлено 96 скульптур святих і мучеників церкви. До монументального собору Св. Петра ведуть широкі сходи. B центрі височіє 35-метровий єгипетський обеліск, доставлений з Геліополя, а також два фонтани XVII ст. роботи Мадерно і Берніні. Обеліск, що датується I століттям до н. е.., був привезений з Єгипту за вказівкою Калігули. Планувалося, що обеліск повинен маркувати одну з половин цирку. У 1586 році за розпорядженням Папи Сикста V обеліск був переміщений на площу.

Обеліск вінчає золота куля, навколо якого ходить безліч легенд. Згідно з однією з них, в кулю були поміщені останки Юлія Цезаря. В наші дні всередині кулі знаходиться урна з реліквією хреста. Простір площі вирішено таким чином, що, якщо стояти між обеліском і одним з фонтанів, створюється відчуття, що в колонаді тільки один ряд колон. Площа справляє грандіозне враження.