Площа героїв

Площа героїв

Площа героїв

Площа героїв

Площа героїв знаходиться в Пешті і є однією з найвідоміших площ угорської столиці. Вона була створена до святкування тисячолітнього ювілею Угорщини в 1896 році. На ній встановлені відразу кілька пам’ятних меморіалів: колона в центрі площі з постаттю Михайла Архангела на вершині, дві напівкруглі колонади зі скульптурами національних героїв і меморіальна кам’яна плита загиблим солдатам.

Колонади заслуговують окремої уваги. По її краях знаходяться символічні скульптури Війни і Миру. Верхній карниз прикрашений композиціями, що зображують Працю і Добробут, Знання і Доблесть. Між корнифейскими колонами встановлені скульптури королів, полководців і відомих політиків Угорщини. В інших просвітах можна побачити і скульптури трансільванських князів. Вони були встановлені на площі Героїв у 2004 році, коли Республіка Угорщина стала повноправним членом Європейського союзу. До цього пам’ятного події на площі були встановлені оригінальні пісочний годинник. Їх перевертають раз у рік — в Новорічну ніч, протягом року 4,5 кубометра піску повільно падають вниз.

Площу оточують будівлі Музею образотворчих мистецтв і Виставковий зал, побудований в якості художньої галереї в 1895 році. Позаду площі знаходиться парк Варошлігет.