Пантеон

Пантеон

Пантеон

Пантеон

У Латинському кварталі Парижа височіє прекрасний будинок, вибудуване в неокласичному стилі. Це знаменитий паризький Пантеон, що будувався як церква, але став мавзолеєм для великих французів.

У 1744 році король Франції Людовик XV тяжко захворів. Благаючи про зцілення, він обіцяв заступниці Парижа святий Женевьеве збудувати для неї нову церкву. Хвороба відступила, але виконувати обіцянку король не поспішав. Тільки в 1755 році архітектор Жак Жермен Суфло приступив до роботи над проектом церкви.

Будинок, будівництво якого завершилося в 1790 році, поєднало в собі стрімку легкість готики з впевненою класичною гармонією. Пантеон збудований у формі грецького хреста, увінчаний масивним куполом, оточеним колонадою, а його головний фасад прикрашає грецький портик.

Французька революція змінила долю церкви святої Женев’єви. Тепер тут був влаштований Пантеон, за зразком римського — усипальниця для громадян, які прославили Францію. У крипті під будівлею покояться останки Вольтера і Руссо, Віктора Гюго та Еміля Золя, Петра і Марії Кюрі, Олександра Дюма і багатьох інших.