Набережна у Монплезиру

Набережна у Монплезиру

Набережна у Монплезиру

Набережна у Монплезиру

Головним архітектурним спорудженням східній частині Нижнього парку є Палац Монплезір. На нього орієнтована вся планування цієї частини парку. Від палацу в різні сторони ведуть три алеї, перша з примикає до каскаду «Шахова гора», а решта дві направляються до фонтанів «Піраміда» і «Адам».

Місце для палацу було вибрано досить вдало, він розташований на самому березі затоки. Воістину дивним виглядає палац з моря. Потужними гранітними валунами викладена висока тераса, на якій стоїть будівля. А легка біла балюстрада повторює обрис будівлі. У той же час, з південної сторони палацу справляє зовсім інше враження. Все це можна розглянути з прилеглої до палацу чудовою набережною.

Крім самого палацу, в комплекс входять ще дві галереї, одна з яких розташована на заході від нього, а друга — на сході. Остаточно Монплезирский комплекс сформували в кінці 18 століття. Назва йому було дано на честь невеликого палацу Петра I, що в перекладі з французького означає «моє задоволення». Первісна назва палацового комплексу було іншим. Так як його планування нагадувала невеликі «бюргерські» житла в Голландії — його прозвали «Голландський будиночок».