Музей образотворчих мистецтв імені А. С. Пушкіна

Музей образотворчих мистецтв імені А. С. Пушкіна

Музей образотворчих мистецтв імені А. С. Пушкіна

Музей образотворчих мистецтв імені А. С. Пушкіна

Музей образотворчих мистецтв імені А. С. Пушкіна – один з найвідоміших російських музеїв.

Перший камінь Музею заклали 17 серпня 1898 року. Проект будівлі обирався на конкурсній основі. Переможцем був обраний проект архітектора Р. В. Клейна. Передбачалося, що музей повинен нагадувати античний храм, тому головна будівля музею піднесено на подіумі і прикрашений іонічною колонадою по фасаду. Внутрішнє оздоблення музею підкреслює представлені експозиції.

Спочатку Музей створювався як навчально-допоміжний і перебував у віданні Московського університету.
Урочисте відкриття відбулося 31 травня 1912 року в присутності імператора Миколи II. Музей вже тоді мав зборами оригінальних творів живопису, графіки та скульптури.

У 1923 році було прийнято рішення влаштувати на базі музею Музей старої західної живопису. У цьому ж році Музей вивели з підпорядкування університету, і він став державним.

Під час Великої Вітчизняної війни більшість фондів евакуювали в Новосибірськ і Соликамск. З 1944 року почалися відновлювальні роботи по ремонту будівлі, яка значно постраждала під час війни.

В даний час музей є головною культурною майданчиком Москви, яка регулярно проводить виставки світового значення. Музей є обов’язковим пунктом кожної екскурсійної програми. Музей поєднує чотири типи експозицій: скульптурно-архітектурна експозиція зліпків, розділ мистецтва і культури давніх цивілізацій, картинна галерея VIII-XX століть і експозиція Відділу особистих колекцій.