Монастир Кера Кардиотисса

Монастир Кера Кардиотисса

Монастир Кера Кардиотисса

Монастир Кера Кардиотисса

Жіночий монастир Кера Кардиотисса – монастир Богородиці Серцевої, відомий своєю чудодійною іконою. Споруда розташована на висоті 622 метра, в красивому і мальовничому місці, в оточенні скелястих гір.

Монастир Богородиці Серцевої був споруджений в XIII столітті у Візантійський час. В даний час монастир є тихим і спокійним місцем, здатним укрити від спокус великого міста до 25 осіб. На території споруди розташований музей з церковними книгами і предметами побуту.

Щоб дістатися до монастиря, слід тримати курс на плато Лассіті і рухатися в бік села Кера.

Всередині комплексу знаходиться візантійська церква, а головною святинею в ній вважається ікона Кера Кардиотисса, написана в VIII столітті іконописцем і ченцем святим Лазарем. Його ікона відома своєю красою і здатністю зцілювати хворих – вона дарує здоров’я немічним і допомагає жінкам, які не здатні народити дітей.

Три рази ікону крали турки і ховали в Константинополі, але кожен раз святиню повертали на місце. Навіть спроба прикувати ланцюгом ікону до колони з мармуру не увінчалася успіхом – річ повернулася на місце разом з колоною і ланцюгом, залишивши злодіїв ні з чим. У монастирі в даний час збережена копія, написана в 1735 році з оригіналу і є також чудотворною, а оригінал був вивезений торговцем вином і знаходиться в Італії.