Маріїнський театр

Маріїнський театр

Маріїнський театр

Маріїнський театр

Маріїнський театр, заснований за указом Катерини II в 1783 році і розташований на Театральній площі Санкт-Перебурга, є одним з найстаріших театрів Росії, символом і одним з найяскравіших вогнищ мистецтва країни. Як у минулому, так і сьогодні театр грає величезну роль в світовій культурі.

У 30-ті роки 18 століття в Петербурзі оперны і балетні придворні вистави давалися в приміщеннях, які мало підходили для таких цілей. 5 жовтня 1783 року постановкою опери Дж. Паізіелло «Світ місяця» був урочисто відкритий Великий Кам’яний театр на Карусельній площі, що нині носить ім’я Театральній.

У 1849 року навпроти Кам’яного театру за проектом архітектора Кавоса був побудований Кінний Цирк, де давалися і театральні вистави. Після пожежі цирк був відновлений і 2 жовтня 1860 року оперою М. Глінки «Життя за царя» відкрився в новій якості – тепер він призначався тільки для театральних постановок. Цей день вважається другою датою народження Маріїнського театру, що отримав своє ім’я на честь дружини імператора Олександра II Марії Федорівни.

Вже тоді Маріїнський театр красою і пишністю затьмарював найбільші європейські театри. В кінці 19 століття у нього з’явився ще один корпус з просторим вестибюлем, фойє і парадні сходи. Чудові інтер’єри Маріїнського театру прославили його не менше, ніж великі співаки, танцюристи, диригенти і балетмейстери, які творили на його сцені. Під час блокади Ленінграда будівля театру сильно постраждало, але вже до осені 1944 року було практично відновлено. У 1968-1970 роках в результаті реконструкції були значно вдосконалені сцена і оркестрова яма театру. У 2006 році трупа і оркестр театру отримали в своє розпорядження Концертний зал на вулиці Декабристів.

На сцені Маріїнки в різний час виступали видатні оперні співаки Шаляпін, Єршов, Фігнер, Собінов, Рейзен. Не менш прославлені імена танцюристів Маріїнського балету – Істоміної, Семенової, Кшесінской, Ніжинського, Уланової, Павлової, Нурієва, Баришнікова. І сьогодні на його сцені блищать зірки світової величини, а сам Маріїнський театр стоїть в одному ряду з провідними світовими театрами опери та балету.