Колонні вулиці Сіде

Колонні вулиці Сіде

Колонні вулиці Сіде

Колонні вулиці Сіде

В Сіде було три колонних вулиці. Перша з них починалася біля головних воріт Сіде і закінчувалася монументальної аркою у Римського театру. У наші дні частина цієї вулиці є сучасною транспортною магістраллю, що не сприяє збереження давньої архітектури. Як результат, колони першої вулиці збереглися лише в районі біля театру. Однак на узбіччях досі видно руїни стародавніх житлових будинків.

Друга колонна вулиця теж починалася біля головних воріт, але йшла в південному напрямку. Збереження колонади і покриття тут значно вищі – практично на всьому протязі можна побачити і доторкнутися до кам’яних плитках, якими вона була вимощена колись.

Третя колонна вулиця Сіде носила назву «вулиця Гавані». Раніше помилково вважалося, що вулиця Гавані була продовженням першої колоною дороги, оскільки вона починалася за Монументальної аркою і вела на південний захід, до храмів Афіни і Аполлона. Існує думка, що раніше колони вінчала дах, захищала подорожніх від спекотного сонця. Підтвердженим фактом є існування вздовж шляху магазинів. На жаль, цей пам’ятник знаходиться в районі сучасної забудови і не зберігся до наших днів.