Храми Мурдешвара

Храми Мурдешвара

Храми Мурдешвара

Храми Мурдешвара

В 280 км від столиці Гоа, в штаті Карнатака, на березі моря, розташоване рибальське селище – Мурдешвар. Це місце, як і Гокарна дуже шанується паломниками зі всього світу. Більше тисячі людей прибувають сюди щодня, щоб оглянути храмовий комплекс. Будови, які входять у комплекс, вражають своєю різноманітністю, красою і розмірами. Побудований він на пагорбі Кандука, а з трьох боків його оточують води Аравійського моря.

Як оповідають міфи, Равана, кинув на цей пагорб матерію, покривала лінгам, яка була подарована Шивою. Мурдешвар – так називається основний храм в комплексі. Він створений з граніту і присвячений богу Шива. Перед входом в храм вас зустрінуть 2 слона, вилитих з бетону в натуральну величину. Навпроти храму розташована горупа Раджа (горупа – це вежа при дуже великому і важливому індуїстському храмі), її висота становить 184 м, і при своїх двадцяти поверхах вона по праву вважається найвищою у світі.

Головною спорудою в храмовому комплексі є статуя Шиви, висота якої становить 37 метрів. Це найбільша у світі статуя, присвячена даному божеству. Вона розташовується на вершині пагорба Кандука, що робить її видимою навіть далеко з моря. Божество, відображене на статуї, що сидить в позі лотоса і обертатись спиною до моря.