Ханський палац у Бахчисараї

Ханський палац у Бахчисараї

Ханський палац у Бахчисараї

Ханський палац у Бахчисараї

Ханський палац у Бахчисараї в Криму – місце багато в чому унікальне. Почати варто з того, що це не тільки пам’ятка культури та історії, але і єдиний у світі зразок архітектурного стилю, характерного для кримсько-татарських палаців. Одне це робить кримську пам’ятка місцем, яке дійсно варто відвідати, бо такого більше немає ніде в світі.

На території палацу розташовується музей, присвячений історії і культури кримських татар, а так само виставки холодної та вогнепальної зброї. Всі вони можуть порадувати відвідувачів чудовими колекціями експонатів, багато з яких відзначені печаткою рідкості.

Сам же палац, багато в чому має відсилання до османської архітектури XVI-XVII століть, втілює уявлення про мусульманський рай на землі, і не можна не сказати, що з цієї непростої функцією він не справляється. Варто відзначити, що початковий вигляд палацу втрачено, бо в 1736 році палац був спалений, однак перед спаленням було складено його докладний опис. За минулі століття палац неодноразово оновлювався, реставрувався і перестаивался, що значною мірою призвело до втрати єдиного стилю, однак в останні десятиліття зміни в основному спрямовані на переказ Бахчисарайського палацу його первісного вигляду. Роботи тривають і донині. Але навіть і без повного відновлення оригінального вигляду там є, на що подивитися.

Палац за довгі століття його існування відвідували відомі діячі історії та культури – наприклад, поет Олександр Сергійович Пушкін і російська імператриця Катерина Друга. З кожним відвідуванням пов’язана маленька історія, в тій чи іншій мірі залишила слід в атмосфері Бахчисарайського палацу.

Бахчисарайський палац – одне з найцікавіших місць Криму, яке варто відвідати самому і порекомендувати друзям.