Гостинний двір

Гостинний двір

Гостинний двір

Гостинний двір

Гостинний Двір – одне з чудових місць Санкт-Петербурга. Його перший проект був створений ще в 1750-х роках Антоніо Рінальді. Будівля має бути прикрашене колонами і галереями.
Але будівництво порахували занадто дорогим і роботу доручили архітектору Франческо Растреллі. У 1757 році його проект затвердили, але реалізації завадила Семирічна війна.

У 1759 році за Гостинний двір береться Жан Валлен-Деламот. За проектом двір строгий і одночасно урочистий. Архітектор зберігає раннє задуману аркаду, закруглені кути, пропонує портики. Будівництво починається тільки через два роки. Хоча закінчити Деламот не зміг, в 1775 році він залишає Росію.

Через десять років будівництво все ж починається, сьогодні Гостинний двір самий широкий на Невському проспекті — 60 метрів. Зовні будівля виглядає 2-поверховим, але зсередини видно третій поверх, він призначений для зберігання товарів. У 1789 році у дворі спорудили величезний ставок.

Протягом 10 років вигляд двору неодноразово змінювався: у 1885 році були змінені фасади. В центрі з’явився купол, з’явилися фігури, колони і капітелі із зображенням Санкт-Петербурга.

У роки Великої Вітчизняної він сильно постраждав, але в 1944 році був відновлений за проектом О. Ляліна. Реконструкція тривала п’ять років. У 1963 відкрили станцію метро “Невський проспект”, пізніше другу станцію — “Гостинний двір”.