Форум Цезаря

Форум Цезаря

Форум Цезаря

Форум Цезаря

Форум Цезаря – перший з імператорських форумів Риму. Цезар доручив Цицерону в 54 році до н. е. купити ділянку землі на суму 60-100 мільйонів сестерціїв. На цій ділянці Гаєм Юлієм Цезарем в 54-46 роках до н.е. був побудований новий форум як розширення Римського Форуму.

У північній частині форуму розташовувалися храм Венери-Прародительки і Срібна базиліка, свого роду антична біржа. Уздовж Clivus Argentarius збереглися руїни магазинів і майстерень часів правління Адріана. В античних джерелах говориться також про величної кінної статуї статуї Цезаря і Клеопатри з позолоченої бронзи. У II столітті при імператорі Траяні форум повністю перебудували, а після пожежі у 283 році при Діоклетіані відбудували заново.

Форум займав територію 170 на 75 м, сьогодні знаходиться частково під сквером і Віа деї Форі Імперіалі. В даний час форум являє собою прямокутну площу, оточену з трьох боків арковою галереєю, в центрі знаходяться руїни храму Венери (три колони коринфського ордера з балками), а також бронзова скульптура Цезаря (копія однієї з мармурових статуй імператора).