Діктейска печера

Діктейска печера

Діктейска печера

Діктейска печера

Легенда свідчить, що саме в цій печері на світ з’явився бог Зевс, народжений богинею Реєю таємно від Кроноса. І Зевс в ній не тільки народився, але і виріс. Після тут знаходились різні культи, в тому числі приносили жертвоприношення: про це свідчать археологічні розкопки.

На честь бога-олімпійця в печері було створено його святилище. При розкопках тут знаходили керамічні вироби і статуетки, а також вівтарі, що відносяться до античних часів.

Сьогодні, щоб залізти в печеру, потрібно подолати досить крутий підйом. Спочатку відвідувачі потрапляють у вестибюль печери, в якому стоїть головний вівтар. По кам’яних сходах можна спуститися в основний зал. Глибше розташований зал, в якому народився Зевс, і підземне озеро.

Печера цікава не тільки своєю історією: тут також знаходиться безліч найкрасивіших сталактитів і сталагмітів. Всередині печера дуже вражає: величезні горбисті кам’яні бурульки сталактитів звисають зі стелі, темні ніші, ледь підсвічені ліхтарями, підземне озеро, де згідно з переказами, купався Зевс, і химерний наріст сталактитів — «мантія Зевса».