Ботанічний сад Монжуїк

Ботанічний сад Монжуїк

Ботанічний сад Монжуїк

Ботанічний сад Монжуїк

Муніципальний ботанічний сад Монжуїк, крім своєї туристичної привабливості, виконує важливу соціальну місію. Однією з головних завдань є робота по збереженню колекції середземноморських рослин в усьому світі. В числі основних цілей також значиться збереження унікального природного спадщини Каталонії.

Сад розташований на однойменному пагорбі, між замком і Олімпійським стадіоном. Це місцевість з досить крутими схилами, висота яких коливається від 100 до 140 метрів. Форма майданчика, на якій розкинувся сад, зовні нагадує великий амфітеатр площею близько 14 га. Тут відкриваються чудові види на дельту річки Льобрегат, Олімпійське кільце, гори Гарраф і Кольсерола. Власне сад починається відразу за Національним палацом.

Територія складається з двох рівнів: нижній сад біля озера і верхній ярус біля будинку. В тій частині саду, яка розташована біля озера, безліч маленьких водоспадів. Подібні сади іноді називають “утопленими”, температура в них зазвичай приблизно на 4 градуси нижче, ніж нагорі, за рахунок чого стає можливим вирощувати культури з більш північних районів. У самому низу розташований ставок, в який стікає безліч штучних струмків. У ботанічному саду Монжуїк зібрана велика колекція унікальних рослин практично зі всіх кінців світу.