Блакитна Діра

Блакитна Діра

Блакитна Діра

Блакитна Діра

Блакитний дірою називають підводний вертикальний провал біля узбережжя Червоного моря поблизу єгипетського міста Дахаб. Глибина практично круглого формою провалу становить сто тридцять метрів. Блакитна діра на глибині п’ятдесяти метрів з’єднується з Червоним морем 26-метровим тунелем у стіні коралового рифу, званим Аркою.

Унікальна будова коралового рифу і його приголомшлива природа приваблюють сюди безліч дайверів. Однак прохід з Блакитний Дірки у Червоне море через Арку вимагає дуже високої кваліфікації та спеціальної підготовки. На жаль невірна оцінка ризику цього занурення часто призводить до трагічних результатів. Недарма провал отримав зловісне прізвисько «кладовище дайверів», тільки за офіційними джерелами при спробах пройти через Арку загинуло більше сорока чоловік. На березі неподалік від Блакитний Дірки встановлені меморіальні таблички деяким загиблим.

Тим не менш, занурення в Блакитну Діру без проходу через Арку користується популярністю у туристів. На вертикальних стінах провалу росте безліч коралів і живуть красиві морські риби, а відчуття близької небезпеки тільки загострює почуття.