Біла вежа в Салоніках

Біла вежа в Салоніках

Біла вежа в Салоніках

Біла вежа в Салоніках

Біла Вежа – справжній символ Міста. Раніше Білу Вежу зображували навіть на грошах. Вежа була побудована в 15 столітті в якості захисної споруди. З самого початку Вежа становила частину стіни, що з’єднує східну і південну частину Міста. Пізніше ця стіна була зруйнована.

У 1866 році міські стіни були знесені, так як Салоніки були приєднані до Греції. Саме тоді башта була пофарбована в білий колір,що було жестом,що символізує “очищення”. Сьогодні її колір швидше сірий, але назва залишилася колишньою.

Довгий час Вежа використовувалася як сторожова вежа і як в’язниця. В даний час в Білій Башті знаходиться музей з великою колекцією ікон, фресок та інших цінностей, багато з яких були виготовлені у візантійський період. Але, крім того, Біла Вежа – це чудовий історичний музей.

В даний час в башті розташовується експозиція, організована Музеєм Візантійської культури міста Салоніки, яка відкрила свої двері після реставрації.Тут представлені всі аспекти історії міста, всі важливі події та моменти міського життя.Відвідувачі можуть здійснити інтригуюче подорож у часі з дня заснування міста до зовсім недавнього минулого під звуки й електронні проекції, що створюють особливу атмосферу, дух і смак міста.

У кожному залі використовуються ультрасучасні мультимедійні додатки,що дозволяють повністю зануритися в історію. Висота вежі становить 35 метрів. Піднявшись на її вершину, з оглядового майданчика можна насолодитися панорамою міста і прекрасним видом центральної набережної. Відвідування Білої Вежі безкоштовно для всіх.