Байон

Байон

Байон

Байон

Поблизу від Ангкор-Вата і серед руїн стародавнього міста Ангкор-Тхом розташований другий за величиною храм Камбоджі – Байон. Він зводився в середині XII століття в епоху правління короля Джаявармана VII і присвячене прославлянню Будди.

Перед туристами постає монументальний храм-гора ніби створений самою природою. То тут, То там виникають фантастичні брили, схожі на кам’яні голови. Байон вважають кам’яним дивом, вражаючим баченням для людського ока.

Монументальні стіни храму стережуть леви з устающими пащами, а сам храм складається з трьох зменшуваних терас. У нижній терасі збереглися тільки стовпи та чудові рельєфи, що зображують не тільки повсякденне життя простої людини, але й історичні персоналії. На стінах другої тераси зображені сцени з релігійно-міфологічних джерел.

Але найголовніше в цьому храмі – його центральна вежа, що символізує центр світобудови або світову гору. Спочатку в центрі башти розташовувалася фігура Будди, висота якої сягала 4, 75 метрів. На жаль, до наших днів дійшли лише її фрагменти. Навколо вежі знаходяться ще 52 вежі меншого розміру, кожна з яких увінчана чотирма людськими ликами, звернені на чотири сторони світу. Всього таких ликів – 208.

Таким чином, це химерний, монументальний і частково фантастичний храм є справжнім шедевром середньовічної архітектури Камбоджі та культурно-історичною спадщиною цієї країни.