Андаманське море

Андаманське море

Андаманське море

Андаманське море

Полузамкнутое Андаманське море можна побачити в країнах Південно-Східної Азії в Таїланді, Бірмі, Індонезії, Малайзії. Від Південно-Китайського моря і суші його відокремлюють екзотичні острови Андоманские і Нікобарські, а також ланцюг півостровів Малакка і Індокитай.

Особливий інтерес представляє острів Баррен – діючий вулкан. На думку вчених, його активність стала причиною підводного землетрусу біля Суматри в 2004 році.

Андаманське море є важливим засобом водного сполучення між країнами Південно-Східної Азії та Індією ще з VIII століття. Найбільшими портами є Джорджтаун в Малайзії і Ягон в М’янмі.

Клімат тут спекотний з жовтня по травень. Температура води практично дорівнює температурі повітря – тридцять градусів вище нуля. Сильних хвиль на цьому морі немає. Під час відливу можна бачити прекрасні коралові рифи.

Андаманське море населяють близько 400 видів риб. Крім зникаючих видів, наприклад, дюгоні, можна зустріти велику кількість промислових риб: південну оселедець, анчоуси, індійську скумбрію, вітрильники, рифових риб.